Predstavujeme inovatívny povrch obkladov a dlažieb Velvetech od Atlas Concorde+
Ako vybrať bidet do kúpeľne: premyslite typ aj funkcie a stavte na kvalitu+
Atlas Concorde Boost Color: veľkoformátové obklady a dlažba vo vycibrených odtieňoch a modernom deko+
Marvel Meraviglia: Elegantný mramor, futuristický dekor aj zamatový povrch v novej kolekcii obkladov+
Horúce novinky z CERSAIE 2023: Obklady a dlažba, z ktorých sa vám podlomia kolená. Inšpirujte sa+
Planarita dlaždíc: Ako dosiahnuť maximálne rovnú podlahu v kúpeľni? Kľúčové sú kvalita kachlí a ich +
Čierna sanita a design, ktorý vám vezme dych. Zoznámte sa s novinkami Laufen pre rok 2023+
Ako sa postarať o vodovodné batérie v kúpeľni? Kľúčová je pravidelnosť aj správne čistiace prostried+
Novinky v kúpeľniach RIHO pre rok 2023. Inšpirujte sa.+
Návrh a realizácia kúpeľní pre prestížny bytový projekt Oaks Prague+
Marvel X: Predstavujeme novinku Atlas Concorde, z ktorej vám bude prechádzať zrak+
Sprchovací kút bez vaničky. 5 krokov na ceste k modernému trendu v kúpeľniach+
Praktické tipy na veľké jarné upratovanie kúpeľne+
Marvel Gala: Neprehliadnuteľné obklady a dlažba v dokonalej imitácii kameňa.+
Návrh dvojice kúpeľní: v neprehliadnuteľných farbách a luxusnom prevedení s veľkoformátovou dlažbou +

Zanechajte číslo

Zavoláme a dohodneme si stretnutie

Chcem kontaktovať

Ako vybaviť vonkajšiu terasu s modernou pergolou

Ako vybaviť vonkajšiu terasu s modernou pergolou

Domov je oázou bezpečia a pokoja, kde odpočívame a čerpáme sily, aby sme obstáli v náročných skúškach, ktoré nám život každodenne prináša. Aby sme sa doma cítili pohodlne, budujeme si ho k obrazu svojmu. A ak je to len trochu možné, obytný priestor rozširujeme von na terasu alebo na záhradu. Ale ako si najlepšie zariadiť aj vonkajší časť nášho bývania, aby sme si mohli pobyt na čerstvom vzduchu užívať čo najpohodlnejšie?

Výhody bioklimatickej pergoly
Vnútorné priestory s vonkajšími najlepšie prepojí pergola, ktorá priestor pre bývanie prirodzene zväčšuje. Nie je ale pergola ako pergola. Bioklimatické pergoly od SUN SYSTEM s naklápacími lamelami dokážu vytvoriť z obyčajnej terasy ďalšiu takmer plnohodnotnú obývaciu izbu

V čom spočíva čaro vychytaných funkcií bioklimatických pergol? Medzi ich najväčšie prednosti patria predovšetkým naklápacie lamely, ktoré šikovne regulujú prienik slnečných lúčov podľa aktuálnej potreby a tiež usmerňujú prúdenie vzduchu. Ak sú lamely uzavreté, spĺňajú rovnakú funkciu, ako "pevné strechy", chráni teda nielen pred slnkom, ale aj dažďom aj snehom.

Silu vetra stráži poveternostné čidlo, ktoré sa postará o správny sklon lamiel. Lamely je možné ovládať pomocou kľuky alebo elektromotorom s diaľkovým ovládaním. Pod Bioklimatická hliníkovou pergolou si teda môžeme vytvoriť príjemnú klímu tak, ako nám to najlepšie vyhovuje, a to za akéhokoľvek počasia.

Tieto informácie platia o bioklimatických pergolách všeobecne. Vy si môžete vybrať z niekoľkých typov bioklimatických pergol, ktoré vám zrealizuje práve montážna spoločnosť SUN SYSTEM. Moderné lamelové (bioklimatickej) pergoly sa odlišujú svojimi špecifickými funkciami, rôznym riešením bočné výplne stien (veľmi obľúbené sú napríklad screenové rolety) a doplnkovým vybavením. Najpredávanejšia Bioklimatická pergola je placeo od výrobcu s názvom Alaris.

Dlažba na terasu pod pergolou
Strechu a steny teda máme, sme v suchu, v tieni a za vetrom. A čo podlaha? Mala by samozrejme ladiť s domom aj pergolou a tiez podporit prepojenie interiéru s terasou. Ale predovšetkým je na podlahu potrebné použiť taký materiál, ktory odolá náročným vonkajším podmienkam, nemenia tvar, štruktúru povrchu a vydrží roky. Idealnym materiálom pre tieto účely je špeciálna vonkajšia dlažba s hrúbkou 2 cm, ktorá sa kladie nasucho bez lepenia - na terče.

Táto dlažba na terasu je perfektne rovná, dobre sa inštaluje, udržiava a opravuje. Vďaka pokládke na terče má pod podlahou priestor, ktorý skryje všetko, čo oku nelahodí, ale terasa sa bez toho nezaobíde - elektroinštaláciu, rúrky, prívod vody a podobne. Tento spôsob realizácie dlažby je tiež perfektným riešením odvodnenia terasy a zabezpečenia proti prívalovým dažďom.

Dlažbu si môžete zvoliť v imitácii prírodných materiálov, napríklad dreva alebo kameňa, rozdiel medzi prírodným vzorom a keramickým povrchom na pohľad vôbec nerozoznáte. Ak ste milovníci skôr industriálneho dizajnu, určite si vyberiete z ponuky dlažby v imitácii betónu alebo kovu - všetky dekory sú k dispozícii aj vo veľkosti veľkoformátové dlažby.

Zariadenie vonkajšie terasy
K dokonalému pohodliu nám už chýba len záhradný nábytok - priestranný stôl a stoličky, pohodlné kresielka alebo lehátka a tiež nevyhnutné doplnky ako kvetináče so sviežou zeleňou. Pre letné party a grilovačky by pod pergolou určite nemal chýbať kvalitný gril.

A pre prípad studeného počasia sa hodí aj nejaké to kúrenie do pergoly, napríklad plynové ohrievače na terasu Sunwood Marino vyzerajú ako skutočné krby. Tráviť príjemné večery či noci pod pergolou pri sviečkach je tak romantické, ale praktickejšie je mať možnosť si v prípade potreby rozsvietiť, skvelou voľbou pod pergolu je LED osvetlenie.

Vďaka bioklimatickej pergole získate obytnú miestnosť navyše, môžete si vychutnať maximálny odpočinok a potešíte tak nielen ducha, ale aj oka, a to po celý rok.

loading
Předchozí Další Zavřít