Predstavujeme inovatívny povrch obkladov a dlažieb Velvetech od Atlas Concorde+
Ako vybrať bidet do kúpeľne: premyslite typ aj funkcie a stavte na kvalitu-
Atlas Concorde Boost Color: veľkoformátové obklady a dlažba vo vycibrených odtieňoch a modernom deko+
Marvel Meraviglia: Elegantný mramor, futuristický dekor aj zamatový povrch v novej kolekcii obkladov+
Horúce novinky z CERSAIE 2023: Obklady a dlažba, z ktorých sa vám podlomia kolená. Inšpirujte sa+
Planarita dlaždíc: Ako dosiahnuť maximálne rovnú podlahu v kúpeľni? Kľúčové sú kvalita kachlí a ich +
Čierna sanita a design, ktorý vám vezme dych. Zoznámte sa s novinkami Laufen pre rok 2023+
Ako sa postarať o vodovodné batérie v kúpeľni? Kľúčová je pravidelnosť aj správne čistiace prostried+
Novinky v kúpeľniach RIHO pre rok 2023. Inšpirujte sa.+
Návrh a realizácia kúpeľní pre prestížny bytový projekt Oaks Prague+
Marvel X: Predstavujeme novinku Atlas Concorde, z ktorej vám bude prechádzať zrak+
Sprchovací kút bez vaničky. 5 krokov na ceste k modernému trendu v kúpeľniach+
Praktické tipy na veľké jarné upratovanie kúpeľne+
Marvel Gala: Neprehliadnuteľné obklady a dlažba v dokonalej imitácii kameňa.+
Návrh dvojice kúpeľní: v neprehliadnuteľných farbách a luxusnom prevedení s veľkoformátovou dlažbou +

Ako vybrať bidet do kúpeľne: premyslite typ aj funkcie a stavte na kvalitu

Ako vybrať bidet do kúpeľne: premyslite typ aj funkcie a stavte na kvalitu

Bidety už dávno nie sú len výsadou luxusných kúpeľní bohatých. V posledných rokoch si nachádza cestu do moderných kúpeľní po celom svete a to, že sú stále populárnejšie, má celý rad dôvodov: od lepšej osobnej hygieny cez jednoduché použitie až po šetrnosť k životnému prostrediu. Zaujíma vás, aké typy bidetov existujú a ako vybrať ten správny, na čo pozor pri inštalácii a ktoré značky sú na trhu zárukou kvality? Čítajte ďalej.

Nie je bidet ako bidet. Vyberte si ten správny typ pre vašu kúpeľňu

Bidetov existuje hneď niekoľko typov a nie všetky sa hodia do každej kúpeľne, preto vyberajte starostlivoSamostatné bidety je možné rozdeliť na keramické a elektronické, v oboch prípadoch ide o kompletné zariadenie, vyžadujúce vlastnú inštaláciu. Keramické bidety sú vybavené bidetovou vodovodnou batériou, ovládajú sa manuálne a hodia sa pre tých, ktorí plánujú rekonštrukciu kúpeľne a majú k dispozícii dostatok priestoru na extra kus sanity.

 

Elektronické bidety, známe aj ako sprchové toalety kombinujú funkciu WC a bidetu, a tak žiadne miesto navyše nezaberú. Aj keď sú rozhodne najpohodlnejším typom bidetu, budete si na ne musieť pripraviť viac peňazí. O štvorcové metre v kúpeľni sa nemusíte obávať ani s bidetovým sedátkom, montuje sa totiž priamo na klasickú toaletu. Okrem úspory priestoru je tento variant bidetu tiež cenovo efektívny a ponúka sa v mnohých rôznych štýloch a modeloch.

Bidety sa zmestia aj do malej kúpeľne. Vyberte si napríklad z týchto.

Aj sprchové nástavce alebo bidetové spŕšky je možné pripevniť k bežným WC a pridať tak jednoducho a rýchlo bidetovú funkciu s manuálnym ovládaním. Nevyžadujú zaobstarávanie samostatného bidetu ani výmenu celého sedátka a ich výhody sú tak zrejmé: finančná dostupnosť a jednoduchá inštalácia, ktoré z nich robia skvelú voľbu tam, kde kúpeľňu chcete vylepšiť bez veľkej investície a nutnosti stavebného zásahu.

Ako bidetové spŕšky fungujú a ktorá je tá najlacnejšia? Zistite to.

Inštaláciu bidetového sedátka zvládnete sami, samostatný bidet zverte odborníkom

Samostatný keramický bidet umiestnite v kúpeľni v bezprostrednej blízkosti toalety a po oboch jeho stranách nechajte asi 30 cm voľného miesta, bude sa vám ľahšie používať. Nezabudnite, že pri závesnom zariadení bude nutné stavebne zasahovať do steny, voľne stojaca bude v tomto ohľade jednoduchšia. To isté samozrejme platí aj pri sprchovacej toalete. V oboch prípadoch odporúčame pri inštalácii využiť profesionálne služby inštalatéra.

To inštaláciu bidetového sedátka zvládnete aj bez špecialistu. Aj keď je väčšina z nich prispôsobená toaletám európskych výrobcov, pred kúpou sa vždy oplatí dobre merať, aby vám sedátko nepresahovalo cez okraj WC alebo naopak nebolo menšie, než potrebujete. Pamätajte tiež, že pri elektronickom bidetovom sedadle budete v blízkosti záchodu potrebovať elektrickú zásuvku.
Bidetovú spŕšku môžete na prívod vody pripojiť dvoma spôsobmi. S klasickým pripojením sa pripravte na osviežujúci studený prúd, ak dávate prednosť teplej vode, prípadne možnosti regulácie, budete sa musieť poobzerať po bidetovej batérii.

Funkcia bidetov, ktoré potešia „začiatočníkov“ aj tých najnáročnejších užívateľov

V závislosti na tom, aký typ a model bidetu zvolíte, sa môžete tešiť na celý rad funkcií. Zatiaľ čo so základnými modelmi sa jednoducho umyjete prúdom vody, u tých pokročilejších na vás čakajú funkcie ako regulácia teplotytlaku vody, vyhrievanie sedátka, vysúšanie, alebo dokonca samočistenie. Skvelú praktickú vychytávku potom predstavujú bidety s jemným nočným osvetlením, odsávaním pachov, pomalým sklápaním sedátka ..., nehovoriac potom o tých s užívateľskou pamäťou alebo tých, ktoré môžete ovládať diaľkovým ovládačom či smartfónom.

Kúpeľňa 21. storočia je kúpeľňa múdra. Čo v nej nájdete? Prezradíme.

Ak vás zaujíma, ako bidet správne používať, vedzte, že to úzko súvisí práve s jeho typom a funkciami. Na sedenie čelom k stene nie je síce nič zlé, väčšina ľudí ale na bidete sedí ako na klasickej toalete. Niektorí dávajú prednosť umytiu čistou vodou, iní ju ešte doplnia o mydlo, v tom prípade by ale (a to hlavne u žien) malo ísť o to určené špeciálne pre intímne partie. Pokiaľ váš bidet nemá funkciu vysúšania, majte po ruke vždy pripravený uterák. A to je všetko: použitie bidetu je ľahké a zvyknete si raz dva.

Vyberáte bidet? Dajte si načas a stavte na kvalitu

Rovnako ako u inej kúpeľňovej sanity sa aj u bidetov oplatí vyberať starostlivo a pred najnižšou cenou dať prednosť overeným značkám, ako sú Villeroy & Boch, Laufen alebo Geberit.

Cleanet Navia od Laufen je synonymom hygieny bez kompromisov. Dizajnová bezokrajová toaleta je vybavená bidetovou sprškou s reguláciou teploty a tlaku vody, ale aj špeciálnym odvápňovacím programom alebo ovládaním cez aplikáciu s možnosťou individuálnych profilov pre jednotlivých užívateľov. Podobnými funkciami disponuje aj prémiový bidet Cleanet Riva od rovnakej značky, vedľa ale určite nešliapnete ani s AquaClean Mera od Geberit, elektronickým bidetom so špeciálnou dámskou spŕškou a automatickým čistením trysky.

Ak sa obzeráte po klasickom keramickom bidete, sú našou jednotkou jednoznačne tie od Villeroy & Boch. V kúpeľni sa svojim jednoduchým a čistým dizajnom nádherne vyzerajú a vďaka prvotriednym materiálom vám budú výborne slúžiť dlhé roky.

Toaleta s bidetovou spŕškou VICLEAN-I 100 od Villeroy & Boch je stelesnený luxus. Inšpirujte sa.

Bez ohľadu na to, ktorému bidetu dáte prednosť, vedzte, že s ním do svojej kúpeľne vnášate lepšiu hygienu, dokonalé pohodlie aj nezanedbateľný ekologický prvok, ktoré akonáhle raz okúsite, už sa ich nebudete chcieť vzdať. S výberom toho pravého bidetu do vašej kúpeľne vám radi pomôžu špecialisti kúpeľného štúdia Keraservis. Príďte sa s nimi poradiť a prezrieť si vystavené vzorky do showroomov v Brne, Prahe a Ostrave.

loading
Předchozí Další Zavřít