Rekonštrukcia kúpeľne - súzvuk šedej, čiernej a dreva

Dekory dreva, obklady vo farbe šedej betónovej stierky, ale predovšetkým veľký zmysel pre malé dôležité detaily - to sú základné kamene tejto vyhíčkanej kúpeľne. Na prvý pohľad je vidieť, že projekt rekonštrukcie tejto kúpeľne bol pre majiteľa srdcovou záležitosťou.

Ak by ste chceli novo zrekonštruovanú kúpeľňu navštíviť, museli by ste sa vypraviť do moravských Čejkovíc. Manželia, ktorým už odrástli deti a vyleteli z rodinného hniezda, sa s nadšením sebe vlastným pustili do rekonštrukcie staršej kúpeľne. A vzali to skutku od podlahy, z pôvodnej kúpeľne nezostalo skoro nič, jej pôdorys rozšírili a šikovným zásahom získali kus miesta navyše. 

Kvalitné obklady do kúpeľne sú základ

Celá kúpeľňa vznikla na prianie majiteľov v znamení jednoduchosti. Len dva odtiene šedej farby v kombinácii s drevom, bielou sanitou a čiernymi vodovodnými batériami a doplnkami tvoria elegantný a vyvážený priestor plný harmónie. Všetky obklady a dlažba do tejto kúpeľne sú tradičné značky Atlas Concorde, na ktorú je možné sa stopercentne spoľahnúť, a to ako sa týka realistického dizajnu, tak aj životnosti a kvality prevedenia. Obklady šedých farieb sú z kolekcie Atlas Concorde Flux BoneFlux Coke a obklad sprchového kúta vo vzhľade dreva je z kolekcie Atlas Concorde Etic Pro. Všetka dlažba a obklady sú v matnom prevedení a čo je dôležité – sú rektifikované, preto kúpeľňa pôsobí tak ucelene.

Inšpirácia pre bezbariérovú kúpeľňu

Sprchový kút typu Walk-In je zámerne bezbariérový. Tvorí ho bezrámová pevná sprchová zástena z číreho skla, nie sú tam žiadne sprchové dvere, ktoré by prekážali, ani žiadny schodík. Bezbariérová kúpeľňa je pre majiteľa istotou a investíciou do budúcnosti. Nešetrili ani na kvalitnej bielej sanite, vstavaná vaňa Villeroy Boch Oberon z inovatívneho materiálu Quaryl vydrží bez zmien dlhé roky, rovnako tak dvojumývadlo rovnakej značky.

Čierna farba v kúpeľni

Ako sme už spomenuli v úvode, veľkú úlohu v tejto kúpeľni hrá čierna farba. Všetky vodovodné batérie aj sprchové hlavice značky TRES sú čierne, rovnako tak vykurovací kúpeľňový rebrík, držiak na uteráky, taktiež ukončovacie lišty v rohoch a na olemovanie krajov niky. Niky sú v tejto kúpeľni hneď dve, majú vnútorné osvetlenie a pôsobia veľmi dekoratívne.


Našli ste inšpiráciu na rekonštrukciu vašej kúpeľne? Ozvite sa nám a dohodnite si schôdzku s našimi odbornými poradcami. Od vašej vysnívanej kúpeľne vás delí už iba malý krok.

loading
Předchozí Další Zavřít

Zanechajte číslo

Zavoláme a dohodneme si stretnutie

Chcem kontaktovať